דלמטי

דלמטי

מידע נוסף על הכלב הדלמטי

כשאנו פונים לחוות הכלבים של דרור- מומחה אילוף כלבים חשוב שנדע כמה פרטים על הכלב שלנו.

כשהם נפגשים עם בני אדם חדשים הם זהירים וחשדניים מעט. הם כלבים מאוד טריטוריאלים ולכן הם מצויינים ככלבי שמירה בדרך כלל הם אינם כלבים תוקפנים לא כלפיי בני אדם ולא כלפיי כלבים אחרים, הם אינם מחפשים סיבה לריב הם יגיבו רק כאשר יתקפו אותם או את בעליהם.
הדלמטים הם כלבים מאוד נקיים הם לא אוהבים להתלכלך הם מעדיפים לשבת במקום נקי שהוכן בשבילם.
הדלמטי הוא כלב גדול, חזק, ובעל שרירים מאסיבים.

הגולגולת היא רחבה ומבנה הפנים הוא ארוך, ושטוח בחלקו העליון.

הלוע הוא בערך באותו האורך כמו החלק העליון של הגולגולת.

האף יכול להיות שחור, חום.

השיניים נפגשות בנשיכת מספריים.

עיניו העגולות בגודל בינוני הן בצבע חום, כחולות או שילוב של שניים.

האוזניים מצויות גבוהות, שמוטות בהדרגה מתחדדים לקצה מעוגל.

החזה הוא עמוק.

בסיס הזנב הוא ברמה עם הקו העליון.

כפות הרגליים הן עגולות עם בוהן מקושתות.ציפורניים הן לבנות ו / או שחורות בכלבים שחורים בכתמים חומים ולבן ו / או בכלבי כתמי זקנה.

בפרווה הקצרה יש שערות צפופות ואיכותיות פרווה נעימה ומבריקה. הפרווה היא סימטרית בעיקר לבנה עם כתמים עגולים מוגדרים בבירור.

הכתמים או יכולים להיות שחורים או חום כהה.
משקל:משקלו של כלב דלמטי הוא כ-28 קילו.

גובה:גובה כלב דלמטי נע בין 47 ס”מ לבין 57 ס”מ.
יש לך כלב דלמטי? רוצה לאלף אותו? פנה לדרור עוד היום בטלפון 03-9327572 וקבל מידע נוסף על אילוף כלבים.

בריאות:

הדלמטי הוא גזע מאוד עתיק.

בריאותם טובה באופן כללי, למרות שיש נטייה גדולה יותר בגזע זה לחירשות.

מרביעי הגזע לא שמו לב בתחילה למחלה זו והם יצאו מתוך ההנחה שהכלבים טיפשים. מדענים גילו שקיים קשר בין בעלי חיים חירשים לבין היותם לבקנים וזו אותרה כבעיה גנטית.

כיום מרביעים כלבים ששומעים בשתי אוזניהן, למרות שכלבים הסובלים מחירשות באוזן אחת או בשתי האוזניים עדיין יכולים להיות חיות מחמד מוצלחות. נמצא גם קשר בין חירשות לבין צבע העיניים – דלמטים כחולי עיניים בעלי סבירות גבוהה יותר לסבול מחירשות מאשר דלמטים חומי עיניים.

בעיות נוספות הקשורות לכלבים גדולים ככלל, ולכלבי ציד בפרט הינן בעיות אגן. בעיות מסוג זה מופיעות לראשונה בגיל מתקדם, והן מאופיינות בכיווץ שרירים לאחר הישארות בתנוחה מסוימת לזמן רב, כגון שינה או ישיבה. הכלב אינו מסוגל להזיז את שרירי האגן, מאחר שהם נוקשים. לאחר פעילות מוטורית קצרה השרירים מתרחבים והכאב נעלם כלא היה.
באופן כללי, הדלמטי הוא גזע קשוח, קול, בריא אבל עדיין סובל מבעיות לב כמו שאר הגזעים הגדולים.

הבעיה הרפואית הראשונית בכלבים ואלו היא חירשות. כ 8% מכלל הכלבים נולדים חירשים לחלוטין. 22% נוספים הם דיון חד צדדי, שבו, שמיעה נורמלית נמצאת באוזן אחת בלבד. למרות השמיעה החד צדדים הם עדיין נשארים חיות מחמד עדינות ורוב הבעלים אינם מודעים לשום בעיה.

דאגה עיקרית נוספת היא ההיווצרות של אבנים בכיס מרה. בעיה זו ניתן למנוע במידה רבה ו / או לטפל באמצעות דיאטה המותאמת במיוחד לכלבים דלמטים ולשמור על שתיה מרובה על מנת לגרום לכלב יותר הזדמנויות להשתין.. בעלים צריכים להכיר את הסימנים לכך שהכלב שלהם עשוי להיות בהתחלה של אבנים במרה.

בעיות עור ואלרגיות בהחלט יכוליםלהיות בגזע. את האלרגיות עונתית הן לעתים קרובות, ולעתים קרובות גם אלרגיות שאיפה שינוי התזונה, והשימוש בתוספי חומצות שומן עשוי לעזור.

דיספלסיה קיימת בגזע.

קרא עוד:פנסיון לכלבים
קרא עוד:קורס מאלף כלבים

דילוג לתוכן