אילוף כלבים

אילוף כלבים

אישה וכלב שמחים- אילוף כלבים, פנסיון כלבים

אילוף כלבים הוא מקצוע שנועד לשפר את תפקוד הכלבים בסביבתם של בני האדם. למעשה כמעט כל כלב זקוק לאילוף כל אחד מסיבה אחרת. גורים זקוקים לגמילה מצרכים ולציות לפקודות בסיסיות בהתאם לרצונות בעליהם, אבל לא רק גורים. יש כלבים גדולים וחזקים שצריך לאלף אותם ללכת נכון, לציית לפקודות לפני הגעה לכביש, בהתנהגות ליד אנשים או כלבים ובעלי חיים אחרים, ובתוך הבית. כלב לא נולד עם ההבנה הזאת, צריך אילוף כלבים כדי להתאים אותו למרחב האישי, וההתנהגות הנכונה מחוץ לבית. כלב צריך להבין מה ההיררכיה סביבו, מי מנהיג הלהקה שלו, האלפא וזה בדרך כלל חייב להיות הבעלים. התנהגות לא תקינה של כלבים, נובעת בדרך כלל מטעויות שעושים הבעלים לכן חשוב לומר כי אילוף כלבים, כולל בדרך כלל גם אילוף של בעלי הכלב…

 

אילוף כלבים לגמילה מצרכים

אילוף כלבים לגמילה מצרכים, נעשה בדרך כלל עם גורים, אבל יש גם כלבים אשר במהלך גדילתם “השתבשה” הגמילה והם לא יודעים להימנע מעשיית צרכיהם בבית וזקוקים לאילוף מחדש. גורים חייבים ללמוד להתאפק ולא לעשות את צרכיהם בבית כבר מגיל 3 חודשים. הדרך להרגיל אותם לזה היא  באילוף ובאימוץ עזרים ושיטות באמצעותם הם יטמיעו את ההנחיות והפקודות. אילוף כלבים כולל גם גמילה מצרכים וצריך למצוא את השיטה שמתאימה לגור או לכל לכלב. לפעמים מנסים שיטה מסוימת ואם הכלב לא מגיב אליה, עוברים לשיטה אחרת. המטרה הסופית היא גמילה ולא משנה באיזו שיטה עושה המאלף שימוש.

אילוף כלב חרדתי   

כלב הוא חיית מחמד ביתית. כאשר בעלים משליך כלב לפתע מביתו, מוסר אותו לתחנת ההסגר במקום מגוריו, ובמקרה החמורים יותר, קושר אותו לץאו משליך אותו מחלון מכונית נוסעת (כן יש נשמות טובות כאלה בסופו של דבר אם יתמזל מזלו של הכלב והוא יאומץ שנית, יש סיכוי רב שהוא יסבול מחרדת נטישה כלשהי המתבטאת בהתנהגויות שונות ובעליו יזדקקו לסוג של אילוף כלבים. כלב כזה איבד את הביטחון העצמי. הרבה פעמים הוא עצוב ומפוחד, וכאשר בעליו יצא מהבית, הוא יסבול מהתקף של חרדת נטישה המתבטא בבכי רצוף או נביחות. הוא ינסה ללכת אחרי בעליו, יגרום נזק לדלת או לקיר, יפרק את הפרקט, הוא יעשה הכול כדי להיות עם בעליו. תפקיד המאלף יהיה ללמד את בעלי הכלב, כיצד לתת לו ביטחון, כיצד להבהיר לו מי בעל הבית ומה מותר ואסור לו לעשות, וכך לבנות אצלו אמון וביטחון עצמי חדש. הרבה פעמים כאשר שיטות האילוף לא צולחות, נותנים לכלב טיפול תרופתי מרגיע, או שמשלבים אותו מראש עם אילוף.

גם במקרים של תוקפנות כלבים כלפי בני אדם או כלבים אחרים (לעיתים בשל טראומה) יש צורך בשיעורי אילוף כלבים מנחה, תחת פיקוח של מאלף כלבים מקצועי.

חזרה פנסיון לכלבים דף הבית