אילוף כלבים לצרכים

אילוף כלבים לצרכים

מזל טוב. הבאתם גור חמוד הביתה. נראה שהחמוד לומד את סביבתו. מרחרח מחדר לחדר בודק ובוחן הכול.
לפתע ללא כל התראה מתיישב החמוד ועושה צרכיו. מה עושים? כיצד מגיבים? האם לכעוס, אולי להעניש? איך עושים אילוף כלבים לצרכים ?

אפרים קישון מספר שבפעם הראשונה שהביא גור כלבים הביתה התייעץ עם חבר כיצד להגיב לאחר שהכלב עושה צרכיו. אמר החבר בכל פעם שהכלב עושה צרכיו דחוף את אפו לתוך הצרכים וזרוק אותו החוצה כך ילמד החמוד. לאחר חודש נפגשו שוב. שאל החבר. נו איך הולך בנושא אילוף כלבים ? אמר אפרים קישון : מצוין, בכל פעם שהכלב עושה צרכיו בבית הוא דוחף בעצמו את אפו ורץ החוצה.

אילוף כלבים לצרכים או גמילת גור מעשיית צרכיו בבית דורשת סבלנות. כפי שאין אנו נשברים לנוכח עשיית הצרכים של ילדינו ואנו מחתלים וממתינים בסבלנות שהילד יגיע לגיל המתאים ולבשלות על מנת לגמול אותו מהחיתול כך גם עם כלבנו.
לכלב בגיל צעיר יש בעיה לשלוט בצרכיו ובנוסף אינו מבין שעליו לעשות זאת מחוץ לביתנו או חצרנו. את היכולת הפיזית הכלב מפתח בעצמו ככל שהוא מתבגר, את ההבנה עלינו להקנות לו. ולכן יש לעשות מספר דברים על מנת ללמדו שהדבר הנכון הוא לעשות צרכיו בחוץ ולא בביתנו. ראשית יש להגביל את הכלב למקום קטן ביותר ובכך לעודדו להתאפק. (הכלב בעל חיים נקי מטבעו ואינו אוהב לרבוץ בתוך או בסמוך לצרכיו). מומלץ כלוב הטסה אך ניתן גם לקשור אותו בחבל קצר. יש להקפיד שהכלב יהיה במקום זה כל זמן שאין באפשרותנו להשגיח עליו.

ממקום זה יש להוציאו לעיתים תקופות לטיול מחוץ לבית. רצוי להצטייד בעיתון או סמרטוט הספוג בצרכיו של הכלב ולהניחו במקום בו אתם מעוניינים שיעשה את צרכיו. בטיול יש להתאזר בסבלנות. לאחר שהכלב עושה צרכיו יש לעודדו אך לא יותר מדי בהתלהבות, ולהמשיך מעט את הטיול לפני חזרה הביתה. לאחר החזרה הביתה ניתן ואף מומלץ לשחררו בבית אך בהשגחה בלבד ולא ליותר מדי זמן.

יש להקפיד על שיגרה מסודרת של טיולים במהלך תקופת הגמילה ולנסות לצאת בשעות קבועות. אין להשאיר לכלב את האוכל למשך כל היום אלא למשך כחצי שעה בזמן הארוחה ולקחת את הצלחת לאחר מכן. הכלב ילמד לאכול בשעות קבועות ויכניס את מערכת העיכול שלו ל”סדר יום” קבוע. חשוב לנקות את המקומות בהם עשה הכלב צרכיו באמצעות מנטרל ריח מיוחד אותו ניתן להשיג בחנויות לבעלי חיים.

חשוב!!!
אסור בשום אופן להעניש את הכלב או לדחוף את אפו לצרכיו גם אם פספס, הדבר עלול לגרום לכלב לחשוש לעשות צרכיו בנוכחותכם ואז גם בטיול יתאפק המסכן ויחכה לרגע שתתרחקו ממנו ותשאירו אותו לבד.

למידע נוסף בנושא פנסיון לכלבים במחירים מיוחדים ואטרקטיביים כנסו עוד היום ותיהנו לייעוץ והכוונה מהטובים בתחום בארץ!